Sayfalar

6 Aralık 2010 Pazartesi

Mim-i burç

       Beni mimleyen Liellaa öncellikle teşekkür ederim.:)Bu konuda bakalım neler zırvalayacam.
Ben başak burcu kadını olarak bu burcun çoğu özelliklerini taşıyorum.
BAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİ
Gurubunuz : Toprak - Öyleymiş.
Uğurlu gününüz : Çarşamba  -  Pek sevmem çarşambaları.
Uğurlu sayınız : 5   - Uğurlu sayım 4,8 veya olsa olsa 6 dır tek sayıları sevmem pek.
Uğurlu taşınız : Koyu mavi zafir  - Bu doğru maviyi çok severim.
Uğurlu renkleriniz : Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi   
Uğurlu çiçekleriniz : Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği - e hayırlı uğurlu olsun o zaman ne diyim.
Uğurlu kokularınız : Leylak, limon, sardunya - Alerjim var.:S
Uğurlu müzik : Eski şarkılar     -  eski yeni fark etmez müziğin uğuruda mı olur yahu.
En belirgin özelliğiniz : Temizlik     -   o kadar belirgin miymiş
En büyük emeliniz : Toplum tarafından beğenilmek -  Herkes gibi.Emelim mi orası tartışılır.
En büyük hatanız : Çekingenlik   - Bak bu doğru.
En büyük arzunuz : İşte başarı    -  Hmmm.

Başak burcunda doğan kişiler çalışkan ve pratik kişiler olup yaşamlarında en öneli şey iştir.

Hakikaten doğru bir tespit.Pratiklik çalışkanlıktan değilde tembellikten aklıma geliyor genelde.:)

Ayrıntıları inceleyerek becerikli bir biçimde çalışırlar ama bu ayrıntı merakı onları kumandası altına alırsa sorunlarının tümünü görmeyebilirler. 

Uff çok ayrıntıcıyım yahu.Anlatırken de bazen detaylarda boğulduğu mu söyleyenler olmuyor değil.Ama o ayrıntıyı anlatmasam sanki konunun tüm önemi kayboluyor gibi geliyor bana.Bir filimde de en çok ayrıntılar dikkatimi çeker."Şeytan ayrıntıda gizlidir." :)


Başaklar kendilerini kimseye kullandırtmaz, bir noktaya kadar yardımcı olsalar bile sınırı geçtikten sonra hayır demesini bilirler. 

Şimdiiii yardımcı olmayı çok severim.Hatta daha önce bir yazımda da bahsetmiştim.Yardım etmek beni mutlu ediyor.Huzur veriyor diye.Ama kendimi kullandırtma derecesine vardığında işler değişir.Kötü niyet sezdim mi feriştahı gelse o işe veya kişiye yardımcı olmam.

Merkür olduğu için bilgiyi ararlar. Bu arayış içinde iyi kullanılırsa zekanın iyi bir uşak olacağını öğrenirler. İşlerinde ve öğrenimlerinde kendirini kanıtlamaya çalışırlar. Entelektüel çalışmaları gerçekler ve bilen değerlere bağlıdır. Başak burcunu tanımlayan cümle "İNCELERİM" dir.

Araştırmayı , incelemeyi ,öğrenmeyi severim.Bir şeyi merak ettim mi de onu öğrenmek için çabalarım.Ne yapar ne eder öğrenirim. İnternet iyiki var şimdi işim daha kolay.Google sağ olsun.Ha birde soru sormaktan çekinmem yada gocunmam benden daha iyi bildiğini düşündüğüm herkese sorarım.İşin ucunda bilgi var.)::)


Çok aydın fikirli olmadıkları gibi tutucu bile sayılabilirler bir sorunla karşılaşırsa hemen bütün ayrıntıları ile incelemeye koyulurlar. Neden, niçin , nasıl, nere olduğunu bile önemlidir. Bu yüzen iyi araştırmacı olurlar. Yaşam boyunca her şeyin en iyisini istediklerinden herkesi, her şeyi eleştirirler ve kolay kolay hoşnut olmazlar .

Geleneklere bağlı deyip biraz yumuşatsak sayın burç yorumcusu olur mu olur herhalde nasılsa okumaz.:):)Tamam mükemmeliyetçi olduğumu bende biliyorum ama bu kadar abartılı değilimdir demi.Ben daha çok kendimi eleştiririm başkalarına karşı çok fazla hoş görülü oluyorum.Ah birde kendime karşıda öyle olabilsem.

Çoğu zaman kusursuz insan aradıklarından zor evlenir, duygusal ilişkilere pek önem vermezler. Venüs terazi burcunda ise duygularını daha rahat belli edebilir,daha kolay ilişki kurarlar. 

Sarı kısım tamamiyle ben işte.:)

Arı şeylere düşkünlükleri ruhsal engeller yaratabilir. Bu saflık merak yüzünden sağlıklarına daha çok özen gösterirler. Genellikle sebze yerler. Azla çalışma, kuruntu ve endişe başta sindirim sistemleri olmak üzere sağlıklarını etkileyebilir, cilt hastalıklarına yakalanabilir.

Arıya falan düşkün değilim kardeşim.Sebzeyle de pek aram yoktur.Keşke dediğiniz gibi sağlığıma dikkat ediyor olsaydım.Merak dışında hepsi fos:):) 


Başak burcu toprak grubunda olduğu için maddisel şeyleri sever, dış görünüşe önem verirler. Tutumlu olmanın ve para biriktirmenin yararına inanırlar, ancak bu tutumluluk merakı pintilik derecesine varabilir.

Dış görünüşe önem verseydim herhalde önce kendimden başlamam gerekirdi.:)E çoğu insana göre tutumlu olmakla birlikte kendime cimri başkalarına karşı elim açıktır... 

Herkese güler yüzlü davranır ama utangaçlıklarından kendilerini oldukları gibi gösteremezler. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için soğuk bir görünüşleri vardır. Başak'lar okumaya pek düşkündürler. Yaşama pratik yönden bakar,mistik konularla pek ilgilenmezler. Çok zor arkadaş seçerler. İleri görüşlü insanları severler, yakınanlardan hoşlanmazlar; oysa kendileri çok yakınırlar. Evcildirler. Boş vakitlerini sevdikleri ile geçirmek isterler. Gezmeyi çok severler. Çevrelerinde değişiklik yapamazlarsa evlerinde yaparlar. 

Tamamen doğru.Evcil ve gezmeyi sever kısımları biraz tezat olsa da ikiside doğru.:) 

Başak'lar sağlam bir ev ararlar ve evlerini gösterişli bir şekilde sergilemekten hoşlanmazlar. Çevrelerinde her şeyin düzenli,temiz,yerli yerinde olmasını isterler. Kendileri bu konuda fazla çaba göstermedikleri halde başkalarının bu işleri yapmasını isterler. Başak'lar iyi bir sekreter,bilimsel araştırmacı,istatistikçi,öğretmen,muhasebeci ya da zanaatkar olabilirler. Bütün işleri çok severler,özellikle dikkat isteyen işlerde zevkle çalışırlar. El işlerinde hünerlidirler. Örgütlenme yetenekleri zayıf olduğundan iyi bir bölüm şefi olamazlar ama geri planda çevreye denge sağılabilecekleri bir görevde başarılı olurlar. İşlerinde güven isterler

Çok doğru.:)


Dipnot:Yazının dibinde olması nedeniyle adı dipnot:)
       Burçlara inanmakla birlikte.Günlük burç yazarlarının tamamen attıklarını düşünüyorum.Ama gene de okurum okuması eğlenceli oluyor. Bu güne kadar ki yaşantılarım da edindiğim bir tecrübe anlaşamadığım genelde gıcık kaptığım insanlar başak burcu erkeği çıkıyor.Bir de aslan burcu anlaşıyorum ama hem kardeşim hem annem aslan, valla boğuluyorum bazen aralarında, ikiside lider ruhlu bazen yeter diyesim geliyor...


Mimliler sizi:)
hayal@ 
anormal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder