Sayfalar

21 Aralık 2011 Çarşamba

Dost Kazığı

         Çocukken iskambil kağıtlarıyla oynardık bu oyunu.Büyüdük hayatta oynamaya başladık.Ben haberim yokken oynuyormuşum meğer oyunu.Bir piyon gibiymişim.Fark etmemişim nasılda yenildiğimi.Bitişi acı verdi bu dostluğun.Dostluğun bitişinin şerefine layık bir yazı olsun istiyorum.Ama layıkıyla yazacak gücüm yok.Kelimelerim tükendiği yerdeyim.Garibim, şaşkınım hala şoktayım.

23 yorum:

 1. G ö z le r i m ;

  Beni gören, beni gözetleyen ve gözeten gözlerim var benim.. Birincisi beni yaratan, beni rızıklandıran ve beni terbiye eden Allah'ın bana bakan gözü,. İkincisi dostlarımın bana bakışı.. Üçüncüsü benim bunları farkedişim; üçühcü gözüm, kalp gözüm.

  Profösör

  YanıtlaSil
 2. geçmiş olsun, hayırdır?

  YanıtlaSil
 3. İnsanı canım dediğinin birden el olması kadar sarsıcı bişey yoktur heralde.Seni ne iyi anlıyorum..

  YanıtlaSil
 4. Eminim.Zaten kırgındım artık dönüşü yok.

  YanıtlaSil
 5. Arkadaşlar teşekkürler yorumlarınıza biraz daha iyiyim alışıyorum.Ama telkinlerime rağmen kendime genede ikna edemiyorum kendimi.Geçecek.Bazen değerli sandıklarınız değerlerini yitiriyor zamanla.Hayatta her şey mümkün.

  YanıtlaSil
 6. ya ama artık mutlu şeyler gelsin biraz da başına ama.
  :)

  YanıtlaSil
 7. bu konularda uzmanım dost kazığı yeme konusunda :)

  YanıtlaSil
 8. konuyla alaksız ama öğrencilerine çok fazla performans ödevi verme; yaşlı öğretmenlere plan-proje hazırlanmasında yardım et, sevap kazan.

  YanıtlaSil
 9. :)performans ödevlerini sınıfta yaptırıyorum ben.40dk da bitebilecek ödevler oluyor.Ve anne babaların değilde çocukların yapabileceği ödevler.:)Yaşlılara gelince ben herkese yardım ederim elimden geldiğince.:)

  YanıtlaSil
 10. deep :Gelmiyo işte neyse iyiyim şimdi keyfim çok yerinde.:)
  biricit:Uzmanlık alanına girdim sanırım.:PDost kazığı yemeye müsait bi insanım.:)

  YanıtlaSil
 11. benim gibi yeğeni kuzeni olanların senin gibi öğretmenlere çooook ihtiyacı var :)) ilk okulu tekrar okuyorum gibi. bir insan evladına çeşitli ebatlarda 25 tane küp yaptırılır mı hiç :))

  YanıtlaSil
 12. :)Vay be teknoloji tasarım dersinde yaptıklarını görüyorum.Ama 2. kademede (6,7,8.sınıflarda)Ben bir tane bile yaptırmadım küp nasıl yapsın çocuk.Daha kareyi çizemezken.:)Kitapta hazırı vardı onu bile zor yapıştırdılar.:)Allah sana kolaylık versin.Küplere binmede.:))

  YanıtlaSil
 13. matematikteki küp; küplere binmek vayyy güzel yakalamışsın :)) yaşlı öğretmenlere de plan hazırlamalarında yardımcı oluyorsun dimi? bunu yaygın bir hale getirin.

  YanıtlaSil
 14. Yaşlı öğretmenlerede mi yardım ediyosun?:)Ben genelde pc işlerinde yardımcı oluyorum.Ne planı planlar zaten sene başında ayarlıyoruz.Paylaşıyoruz zümrece.Yapamayan arkşınkini de ben yaptım.:)

  YanıtlaSil
 15. Sana da kolay gelsin.:)Kaçıncı sınıfsa söyle bundan sonra yardımcı olurum seneye 3 olacam 3 sınıf planlarını bulunur.Bu sene 2. sınıf planları mevcut.:)(meb yayınları):)

  YanıtlaSil
 16. bu sene 3 seneye 4 olacak. istersen seneye ben sana yardımcı olayım :))

  YanıtlaSil
 17. Ben pek zorlanmıyorum ama saol genede:)Bakarsın işim düşer.:)Kendi kendine iş çıkarıyosun sende:):)

  YanıtlaSil
 18. cüzi bir ücret beklentim olacaktır tabi.

  YanıtlaSil
 19. Vayy :)Bizim sektörden de para kazanacan yani.Allahtan anlıyorum o işlerden.:)

  YanıtlaSil
 20. ek ders falan baya alıyorsunuz zaten birazını paylaşsanız :D

  YanıtlaSil
 21. Birde paylaşırsam tamam artık.Güya para biriktirecektim.:)

  YanıtlaSil