Sayfalar

17 Şubat 2012 Cuma

Son Pişmanlık Fayda Etmez Demişler.:)

           Bugün bir yazı yazdım yayımlamadım.Zira yayınlanacak gibi değildi.Deli olduğumu düşünmeyi bırakıp bundan emin olurdunuz.Ben eminim.:)Neyse boşver bunları okuyucu melankolik depresif durumlardan uzak durmalı insan. Öyleyse ne mi yapalım?Yalan Dünya dizisini izleyin mesela.Komedinin arasına  sıkışmış ince mesajlara pek takılmayın.Gülün gülebildiğinizce.Hee takılmak istiyorsanız da o sizin bileceğiniz iş tabi.
         Hayatı böyle yaşamak istiyorum bazen insanlara ince bir dille hadlerini bildirip anlamayışlarına gülüp geçmek istiyorum.Ama bana göre değil bu yaklaşım sayın okuyucu.Yapamayacağımdan değil tabikisi.İstersem alasını yaparım.Amma velakin insanlara değer veriyorum.Ancak çok kızarsam yapıyorum belki.O zamanda çok dolduğumdan gayet aleni cesurca veriyorum tepkimi.Halbuki en güzeli takmadan takılmadan yaşamak.
        Genelde hoşnut olmadığım insanlarla mesafe koyarak çözüyorum işimi.Çevrem de öyle laf oyunları yapmamı gerektirecek bir durum yok çok şükür.Ama zaman zaman öyle ortamlar oluyor işte.Arınmış bir çevrede olamıyor insan her zaman.Bazen o ortamda atılan okların hedefi haline geliyorsunuz.Ben bunu çekemiyorum ya.Eskiden olsa belki fark etmemiş gibi yapıyor takmıyordum.Şimdi nedense daha ağır geliyor her şey.Cevabını ver kurtul diyorsunuz değil mi?Sahi neden yapamaz oldum bunu?Çünkü alıştım arınmış çevreme. Beklemiyorum okları ve ansızın biri düşmanca bir ok fırlatıyor  vuruluyorum.Zaten yaralı olmasam belki de bu oklar  acıtamazdı beni.
         Gene daldım okuyucu boşver boşver.Ne kadar bilsemde ben bu durumları gene yaşayacağım kuşkusuz.Hani komedi yazacaktım okuyucu başta dememiş miydim uzak durayım melankoliden diye? Benden adam olmaz okuyucu.Ben bir soruna parmak basmadan duramıyorum. Kendi yaralarıma dokunuyorum.
         Gene yazdığıma pişman olacağım türden bir yazı  varsın dursun.:):)

Dipnot:Müdür yardımcılarımızla geçen bir işim vardı.Muhabbet etme fırsatımız oldu.Bana neden müdür yardımcılığı sınavına girmediğimi sordular.Sen bu işi iyi yaparsın gibi.Ben çocukları seviyorum dedim henüz erken gibi falan derken bir şekilde aklıma soktular.İtiraf edeyim bu benim gururumu okşadı tabi.Düşünmeye başladım.Ama ben büyüklerle pek uğraşmayı seven birisi değilim.Çocukları eğitmek onlarda değişiklik yaratmak,geliştirmek beni daha mutlu ediyor.Ama ilerde yaşlandığımda verimli olamadığımı düşündüğümde müdür yardımcılığı veya müdürlük için daha verimli olabilirim.İdarecilik hiç bir zaman bana yakın görünmedi ama bakalım zaman ne gösterir bilinmez.
      Ve engelli öğrencim büyük gelişmeler gösterdi.Çocuklar benim yönlendirmem olmaksızın onu başkan seçtiler.Biraz zor yürüyüp, tahtaya konuşanları yazmakta zorlansa da ,bu onu mutlu ediyor.Matematikteki eksiklerini de büyük ölçüde gidermiş.Çok mutlu oldum.Bu aralar işim bana huzur veriyor.Güzel planlarım projelerim var.Güneş doğuyor.

11 yorum:

 1. Şahsen kendi karmaşam dururken henüz çözememişken dilbilgisine hiç bulaşasim yok :)o yazı dursun başka bir yazım daha var onu yayınlarım yarın ondan da vaz gecmez4sem.:)

  YanıtlaSil
 2. huyumkurusun ;

  Sen ogrencileirnden veya isinden her bahsettiginde
  keske benim cocuklarimin ogretmeni senin gibi olsa diye ic cekiyorum
  o kadra farkli bir acidan bakiyorsun ki
  meslegine olan heyecanin su ekrandan fiskiriyor resmen
  ne guzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Söylediklerin beni çok mutlu etti.İşimi çok seviyorum bu buraya da yansıyor demekki.Çevremde de böyleyim ben çocuklardan bahsedince sıkılanlar olabiliyor bazen. Ama elimde değil işte yazılarıma da yansıyor.:)

   Sil
 3. umarım işinde güzel yerlere gelirsin..:)
  yalan dünya favorım benım dun aksam ızledım hergun olsun hergun ızlerım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle bir dizi hergün olsa kıymeti bilinmezdi belki.:)Bazı beğendiğim sahneleri netten tekrar tekrar izliyorum.Gülse Birsel hakikaten harika bir kadın.Temennin içinde teşekkür ederim.

   Sil
 4. müdür maaşıyla öğretmen maaşı arasında ne kadar fark var?

  müdür mesai saati ve öğretmen mesai saati arasında ne kadar fark var?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç araştırmadım.Ama mesai saatide maaşda daha fazla:)

   Sil
 5. o zaman müdür olma ama blogu daha sık güncelle ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)Olmaya niyetim yok zaten daha henüz müdürlük içi gencim biraz yaşlaayım belki düşünürüm.Bir sürü sorunlu öğreci ve öğretmenle uğraşmak istermiyim onu bilmiyorum.:)Blogu güncellemiyorum farkındayım.Üşengecim ne yapayım.:)

   Sil
  2. aslında sizin güzel. kıdeme bağlı maaş artışı oluyor. bizde şef, müdür olman lazım. müdürlük de benim içimde yok. ben günlük hayatta national pornographic t-shirtü giyip saçma sapan şeylerle uğraşan biriyim. o müdürlüğün gerektirdiği ağırlık yok bende. benim işim daha zor.

   üşengeçlik kötü şey. ben de pek güncelleyemiyorum blogu ama iş yüzünden.

   Sil
  3. Senin o dediğini öğretmenlikte de yapamıyorsun zaten.:)Nasıl mutluysan öyle yaşa onu yap kıdem çokda mühim değil.Benim için öyle en azından.Müdür dediğin ağır olacak diye bir şey yok bence idareci profili değişmeli artık.Küçücük çocuklara okul dışında hırka giymek yasak. bunu soylemekten bile pek hoşlanmıyorum.Bu kadar şekilci olmasak iyi olur.

   Sil