Sayfalar

3 Mart 2012 Cumartesi

Bu blog ne için?

  Replik:Bu anam için.Bu babam için.Bu halkımm için...:)
Hayır bu sadece benim için.


        Hayatta sırf kendim için yaptığım en büyük adımlardan biri bu blog.Kendisi için yazmak böyle bir şey.Bazen okunma kaygısına düşsem de hatırlatıyorum kendime kendin için yazıyorsun.Çünkü bugüne kadar bir şeyleri hep başkalarını mutlu etmek için yapmıştım.Beğenilsin diye bazen, bazen mutlu olsunlar diye,bazen sırf istendiği için, bazen gerekli olduğu ,bazen bana ihtiyaç duydukları için.

     Kendim için bir şeyler yapma fikri içimde bir yerde vardı.Bu blogla hayata geçti.Yazmak beni mutlu ettiğinde rahatlattığında yazıyorum. Bazen dozajı kaçırıp abartıyorum.Bunları biri okursa aklından ne geçiyor acaba diyorum.Belki deli olduğumu düşündü belki saçmaladığımı.Sonra hatırlatıyorum kendime.Başkalarının düşüncelerinin seni etkilemesine yönlendirmesine izin verme.Bugüne kadar hep yaptığın gibi yapma artık.

      Düşünüyorum bazen öyle bir blog açmayı eğitim ağırlıklı olabilir belki eğlenceli olabilir belki güldürmek için olur.Ama o zaman burdaki gibi olmaz . Burası benim. Kendimi bulduğum aradığım kendimle buluştuğum yer.Siz de şahitsiniz.Kafama ne eserse yazıyorum biliyorum çoğunlukla saçmalıyorum.Blogun başlığında da dediğim gibi:)

     Sizlerin sponsorluğunda yazmaya devam ediyorum.Yorumlarınız beni teşvik ediyor inkar edemem yoksa hala defterime karalıyor olurdum bir şeyleri.Ve bu kadar yazmazdım kuşkusuz.Kendim için bir şeyler yapmama destek olduğunuz için teşekkürler hepinize.Sevgilerimle...

8 yorum:

 1. yazmak güzeldir.. evdeki günlüklerimiz bile saklıdır güya ama hep biri okuyo edasıyla düzgün yazılmaya çalışılır :) sen burda yazmaya devam et bencede .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)Teşekkür ederim evet nedense ama benim defter karalama defteri gibidir.Burada özeniyorum.:)

   Sil
 2. yazdıktan sonra geri dönüş almak hem keyifli hem de geliştirici oluyor. ve çok mutlu ediyooor diiğ mi? ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesinlikle iyi veya kötü dönüt almak geliştirici bir şey bence sorguluyorsun kendini.Düşüncelere önem veren biriyim sadece bazen çok abartıyorum.Dur demem gerekiyor.:)Teşekkürler yorumun için.

   Sil
 3. bu aralar ben de blogumu sorguluyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cevabını bende merak ediyorum.:)

   Sil
 4. Blog Dostluğu

  İnsan kendi itibarını düşünüyorsa ağzından çıkan cümlelere dikkat etmek zorundadır. Günlük yazmak gibi blogda da özel sayılabilecek duygu ve düşüncelerinizi yazmak konumunda kalabiliyoruz. Günlük yazmak daha somut oluyor. İsmin cismin ortaya dökülebiliyor. Fakat blog yazmak sanal bir eylemdir. Çünkü rumuzlarla kimlik kullanabiliyoruz. Belki de özel durumların irdelenmesi, farklı kimlik ve kişiliklerden yorum alınmsı, özgürce değerlerin tartışılması ve tartılmsına şahit olabiliyoruz. Adını ve sadını bilmediğimiz, ama yazılarından bir değer olduğu anlaşılan kimliklerin, kişilikleri de aynı zamanda ortaya dökülebiliyor. Bize düşen, iyiniyetli ve gerçekten kulağımıza altın bir küpe olarak takabileceğimiz öğütleri de alabilmiş olmamızdır.

  Profösör rumuzuyla burda yazan blogdaş da bir nevi sanal dosttur. Fakat sanal da iyi bir dost olması, reelde kötü bir insan olduğu anlamına gelemez. Zaten buraya yazan blogdaşlar kendinden önce karşısındakini düşünebiliyorsa, karşı taraf bu samimiyeti hissedecektir. Belki de reeldeki arkadaşlardan görmediği iyi niyeti, samimiyeti, yardımlaşmayı, dayanışmayı ve paylşmayı blogdaşlarından görebilecektir. Blog yazarlığı ve blog dostluğu çok önemlidir. Blog yazarlığı ve paylaşımı da önemlidir. Bu bir lütuftur aslında.

  Bazen kendini çıkmaz bir sokakta hissedebilirsin, bazen öyle sıkıntılar yaşarsın ki bütün duvarlar üzerine yıkılır. Blog dostluğu seviyeli olduğunda, kendine güven ve huzur gelir. Aşamayacağın ve çözemeyeceğin sorun yoktur aslında. Bütün tılsım buradadır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle olduğuna inanıyorum.Reelde iyi bir insansan bu blogdaki kişiliğede yansıyor bence.İnsanın özünü ortaya koyduğu bir yer aslında reelde çevreden dolayı kendini kısıtlayan insan burda içini dökebiliyor.Ben burada zor günler geçirdiğimde destek gördüğüm insanların hakkını yiyemem bazen önümü göremediğimde ışık oldular bana.Sizde bu insanlardan bir tanesisiniz sanal olmanız değersiz olduğunuz anlamına asla gelmiyor.Yazımdan yanlış bir anlam çıktıysa eğer kusuruma bakmayın.Teşekkürler Profösör çok iyi anlatmışsınız.

   Sil