Sayfalar

20 Nisan 2012 Cuma

Gerilim Zanlısı


Evde sessiz sakin bir geceye uyuyacaktı.Aniden çalan kapının sesiyle irkildi.Tedirgin adımlarla gitti kapıya.Önce kapı deliğinden baktı.Açmaması gerektiğini hissetti.Ama gelene yabancı değildi.İster istemez açtı kapıyı.Elleri kendiliğinden açmıştı kapıyı,beyninden bağımsızdı.

Açtığı kapı ile doldu düşünceler beynine.Düşünceleri  parmakları istemsizce yazıyordu.Elleri kağıda dokunmadan yazıyordu.Parmakları beyninden uçarcasına geçen cümlelere yetişemiyordu. O günü garip geçirmişti kız.Ne hüzünlü ne de gergin bir gündü.Hava gibiydi gün.Bazen fırtınalar estiriyor bazen de dinginliğinde bunaltıyordu insanı.Günün dengesiz halleri kızı da etkilemişti.Bir kaç yazı okumuş, bazı zihniyetlere kızar bulmuştu kendini.O yazıları okurken anladı ki kızdığı okudukları değildi.Gün içinde konuşulan ufak bir muhabbetin etkisiydi, tüm bu garip ruh hali.İnsanlara kızmaya alışkındı.Kendi kendine kızar kendi kendine unuturdu.Unutmasa da ufak empatilerle hak verir vermese de gene bağışlardı zihninde.Her şey zihninde olurdu zaten kızın.Zihninin dışına taşırdıkları pişmanlık verdiğinden bunu öğrenmişti kız.

Kızın aklına  izlediği bir gerilim filmi geldi.Gerilim filmindeki gibiydi tüm karakterler.Öyle düşününce,kendini kötü hissettiren yaşantıların suçunu , havaya atabilirdi .Havanın tesiriyle insanlar her zamankinden daha kötü düşüncelere boğuluyor.Her zamankinden farklı konuşuyordu sanki.Bu insanlar böyle düşünüyor olamazdı.Düşünüyorlarsa da bu kadar savsakça ortaya koymalarında kesinlikle havanın etkisi vardı.Havaya attığı suçlar da patavatsızca konuşulanlar da vardı.Kendinde de sezmişti ufak tefek hatalar.Hep zaten sorgulardı kendini.Bugün her günden farklıydı, belli ki bir etki vardı. Bilinmeyen kötülük etkisi.

Gerilim filminin kötü etkisi havaydı.O herkesi bulandırmış.Bazılarının başını ağrıtmış.Bazılarını suçlara itmişti.İnsanın en masumu olan çocuklar bile kavgalar etmiş,sonu kanla biten yaralanmalar olmuştu.Garip bir gündü işte.Rüzgar estikçe de garipleşiyordu.vuuu vuuu
 


18 yorum:

 1. Ahh.. Bu havalar.. Bizi de o mahvetmedi mi zaten.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bİr şiiri hatırlattı sözün beni bu güzel havalar mahvetti.:)

   Sil
 2. dillense de dillenmese de herşey zihinde başlayıp zihinde bitmiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen ihinde başlayıp zihide bitiyor olması iyi bile olabiliyor.Zihnimde başlamıştı bitti bile.

   Sil
 3. Haaaaappppşuuuuuuuuuuuuuuuu! sanırım cereyanda kaldık...!..

  YanıtlaSil
 4. çok akıcı olmuş, eline sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bir anlık esinti sonucu yazdım işte:)

   Sil
 5. durmak yok
  sasırtmaya devam:)

  YanıtlaSil
 6. 1 gunde 4 mevsim yasiyoruz anam :)

  YanıtlaSil
 7. mımledım canım senı:) dızıler mımı

  YanıtlaSil
 8. Yanıtlar
  1. haziranın 8 inde karne veriyoruz.Bizim temmuza kadar sürüyor.Seminerler oluyor okulda bulunuyoruz.

   Sil
 9. okulla çok meşgulsun sanırım.
  arada gözük bee.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. okul vs her şey yoğun bu ara.:)Bugün biraz girebildim buralara.Haftasonları yokum ondan dolayı ayrı bir yoğun gididyor.:)Uğrayacağım deep bloguna yazacağım buralarada.:)

   Sil